Spis produktów

Ochrona pieszych
Urządzenia pomiarowe
Znaki aktywne
Odmierzacze i sygnalizatory
Sterowniki
Zabezpieczanie prac

System skutecznej ochrony pieszych

System skutecznej ochrony pieszych stworzony przez firmę DVS to najnowocześniejszy i najbardziej skuteczny system służący ochronie pieszych na pasach. Głównymi elementami systemu są radary RDW-103 (lub RDW-103BIG) oraz najnowszy znak D6 z podświetleniem przejścia dla pieszych i dualnymi czujnikami ruchu.
  • Zwiększa strefę bezpieczeństwa pieszego z 4m do ponad 150m
  • Skuteczne zmniejszenie prędkości kierowców już kilkadziesiąt - kilkaset metrów przed pasami chroniąc tym samym pieszego.
  • Podświetlenie przejścia dla pieszych na 100% mocy, gdy pieszy jest w pobliżu co również działa na szybszą reakcję kierowcy.
  • Informuje wcześniej kierowcę o możliwości pojawienia się pieszego na przejściu - przy złych warunkach pogodowych opcja nie zastąpiona.
  • Możliwość zastosowania praktycznie w okolicach każdego przejścia dla pieszych.
  • Wyświetlanie dowolnego komunikatu (UWAGA PIESZY, PIESZY !, ZWOLNIJ !, DZIECI ! ZWOLNIJ, SZKOŁA ! ZWOLNIJ) w przypadku pojawienia się pieszego w pobliżu jezdni.
Radary RDW-103BIG w normalnych warunkach działa standardowo czyli pokazują prędkość, ograniczenie B-33, napis ZWOLNIJ/DZIĘKUJĘ i ewentualną kwotę mandatu i ilość punktów karnych. Pulsator w D6 pracuje całą dobę a podświetlenie przejścia dla pieszych włącza się w nocy - czyli również standardowe działanie. Efekt działania systemu jest widoczny w momencie, gdy pieszy zbliży się lub wejdzie na jezdnię.Wówczas podświetlenie przejścia dla pieszych rozświetla się kilka razy mocniej, na znaku D6 zacznie przewijać się animacja "kroczącego ludzika" oraz D6 powiadomi drogą radiową radary RDW-103 na których pojawi się aktualne ograniczenie prędkości (znak B-33) oraz zostanie wyświetlony napis zdefiniowany przez klienta (UWAGA PIESZY, PIESZY ! ZWOLNIJ! lub podobny). Efektem takiej kombinacji jest zawsze zmniejszenie prędkości kierowcy oraz zwiększenie jego koncentracji co automatycznie przyczyni się do zamierzonego celu czyli zwiększenia bezpieczeństwa pieszego.


 

Realizacje z tym produktem: